Baskılı Tesettür Elbise ile Şal Kombin Önerisi

Tesettürlü hanımlar kombin yaparken her zaman ekstra çaba ve özen göstermektedir. Durum böyle olunca tesettür elbiseler ile hangi parçaların kombinleneceği konusunda kafa karışıklığı yaşanabilmektedir. Bu alanda ipucu gerektirecek bir diğer kombin de baskılı tesettür elbise ve şalların nasıl kombinleneceğidir. Ancak baskılı tesettür elbise modelleri ile hangi tarz şalların kullanılacağı hakkında birçok pratik formül mevcuttur.

Tek Parça Baskılı Tesettür Elbise ve Şal Kombini

Tesettür elbise kombinleri denince akla birbirinden renkte ve desende şallar gelmektedir. Mevsim yaz olduğunda uçuş uçuş baskılı tesettür elbiseler kullanılmaktadır. Kış mevsiminde ise daha dökümlü ve kalın kumaşlı baskılı tesettür elbise modelleri tercih edilmektedir. Burada baskılı elbiselerin hangi şalla kombinleneceğine bir bakıma elbisenin rengi karar vermektedir. Örneğin siyah pamuklu göğüs yazısı baskılı bir elbise ile elbiseyi parlatacak canlı pamuklu bir şal lazımdır. Koyu renkler varsa mutlaka açık ve canlı renkler kullanmak gerekir.

Baskılı tesettür elbiseler her zaman içinde detay barındıran elbiselerdir. Elbise üzerinde baskılar kol uçlarında olacağı gibi elbisenin tamamında da görülebilir. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki bir tek kol ucu baskılı elbise giyilecekse şal seçimi baskının renginde olmalıdır. Mesela kahverengi tonunda kol ucunda yeşil çiçek baskılı bir elbise ile yine yeşil tonlarında bir şal tercih etmek doğru olacaktır.

Zıt Renklerin Uyumu

Tesettür elbise giyerken doğru kombin yapmak son derece önemlidir. Bu konuda son yılların tesettür trendlerine giyinmek tesettürlü hanımları daha asil ve zarif bir görünüme ulaştıracaktır. Baskılı tesettür elbise ile şal kombini yapmak renk uyumlarına dikkat edildiği vakit mükemmel bir stil oluşturacaktır.

Tesettür modasında zıt renklerin uyumu son dönemlerin gözde bir akımı haline gelmiştir. Baskılı tesettür elbiselerde de durum böyledir. Örneğin kırmızı renkte yeşil yaprak baskılı bir elbiseyle birlikte koyu yeşil bir şal tercih edilmelidir. Zıt renklerin uyumunda da minimalist bir tarz yakalamakta fayda vardır.

Giy-Çık Baskılı Uzun Tesettür Elbise ve Şal Seçimi

Giy-çık baskılı tesettür elbise modelleri arasında her zaman zirvede olan modelin ferace tarzı elbiseler olduğu söylenebilir. Bu elbiseler kesinlikle alışveriş modunda iken rahat ettirecek elbiselerdir. Eski tarzlardan farklı olarak göğüs yazısı baskılı uzun kapüşonlu tesettür elbise özellikle genç hanımlar arasında sıklıkla kullanılmaktadır. Örneğin mavi yazı baskılı tesettür elbise ile beyaz ince çizgili şal güzel bir uyum yakalayabilir. Bunun yanında siyah çiçek baskılı uzun bir tesettür elbise ile baskıda yer alan renklerden bir şal tercih edilebilir.