Ufak Aksesuar Dokunuşları ile Tesettür Elbise Kombininizi Daha Şık Yapın!

Son yıllarda oldukça gelişim gösteren tesettür modası, bünyesinde birçok kombin seçeneğini de barındırmaya başlamıştır. Özellikle son trend tesettür elbise modelleri, e-ticaret siteleri tarafından milyonlarca kadına satılmış ve kombin detaylarının bir parçası haline gelmişlerdir.  Hal böyle olunca tesettür elbise modelleri ile hangi aksesuar dokunuşlarının yapılması gerektiği de sıkça sorulan sorular arasında yer almaya başlamıştır.

Tesettür elbise modeliniz ile aksesuarınız arasındaki dengeyi yakalayabilmek için uyulması gereken bazı kurallar yer almaktadır. Modaya ilgili her kadın bu seçeneklere kombin detaylarında yer vermelidir. İlk kriter, renk ve tasarım uyumudur. Elbise ve aksesuar arasındaki bağlantıyı kurabilmek için renklerin birbirine uyumlu olmaları gerekmektedir. Aksesuar seçiminde zır renklerin tercih edilmesi çok büyük bir hata olacaktır. Ayrıca aksesuar ve tesettür elbise modelinin mevsim özelliklerini taşımalarında da fayda var.

Tesettür Giyimde Çanta, Ayakkabı ve Elbise Uyumu

Tesettür giyim modasında birçok parçanın bir araya getirilmesi ile kombin seçenekleri oluşturabilmek mümkündür. Hal böle olunca bu detaylar arasında en göze çarpanlar arasında çanta, ayakkabı ve tesettür elbise modelleri gelmektedir. İlgili parçalar arasındaki renk uyumu, mükemmel kombin seçeneklerinin ortaya çıkabilmesine neden olmaktadır.

Retro tarzı klasik kesime sahip elbise detaylarının daha pastel renkler ile kombinlenmesi uygunken modern çizgilere sahip elbiselerin daha koyu renklerde aksesuarlara ihtiyacı vardır. Örneğin kesim uzun bir elbise ile siyah düz renk topuklu bir ayakkabı, oldukça kullanışlı bir kombin olacaktır.

Günlük giyimde tercih edilen elbiseler ise daha modern bir havaya hâkim oldukları için çeşitli motiflere sahip çantalar ile kombin yapılabilmektedirler. Özellikle genç hanımlar tarafından yapılan spor ayakkabı, yenilikçi bir tesettür elbise ve canlı renklere sahip bir çanta kombini, her an karşımıza çıkabilecek detaylar arasında yer almaktadır.

Tesettür Giyimde Eşarp ve Elbise Uyumu

Tesettür giyimde sıklıkla tercih edilen kombin seçenekleri arasında eşarp ve elbise uyumu da yer almaktadır. Birçok farkı çeşitte eşarp ve şal modeli bulunduğu için klasik ve modern elbise parçaları ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Eşarp ve elbise seçiminde mevsim özelliklerini ve renk uyumunu göze almak çok önemlidir. Mümkün olduğunca zır renkler kullanılmamalıdır. Açık renkli bir elbise ile canlı renklere sahip bir eşarp, güzel bir kombin seçeneği olacaktır.

Tesettür Giyimde Elbise, Küpe ve Kolye Uyumu

Tesettür giyimde elbiselerin yanında kullanılan olmazsa olmaz ürünler arasında küpe ve kolye ürünleri yer almaktadır. Özellikle düğün ve özel günlerde daha detaylı aksesuarlar kullanılırken gündelik giyim ürünleri için daha sade modeller tercih edilmektedir.

Uzun elbise modelleri için uzun kolye çeşitleri satın alınmalı ve kombin yapılmalıdır. Bunun yanı sıra düğün gibi organizasyonlarda şık elbiselerin yanında halka küpelerde oldukça kullanışlı bir kombin detayı olarak görülebilmektedir.