Yazlık Tesettür Elbise Modelleri

Yaz aylarında tesettür elbise seçimi oldukça zahmetli ve zor olabilir. Sıcakların bastırması ve güneşin altında geçirilen sürelerin yükselmesi sebebiyle tesettürlü kadınlar genel olarak zor anlar yaşayabilmektedir. Terleme yapan kumaşlar, teni tahriş eden giysiler sebebiyle dışarı çıkmak bile istenmeyebilir. Bu gibi durumları aşmak için yazlık elbiseleri tercih etmek gerekiyor.

Yazlık Kumaş Sayesinde Rahat Bir Yaz Geçirin!

Yazlık elbiselerin çeşitli avantajları sayesinde çok rahat bir yaz dönemi geçirilebilir. Teninize zarar vermeyecek ve terleme yapmayacak bu ürünler ile hem şık kombinler yapabilir hem de rahat edebilirsiniz. Rahatlıkla birlikte şıklığı arayanlar içinde birçok model mevcuttur. Bu modeller içinden farklı kombinler oluşturulabilir.

Yazlık Tesettür Elbise Seçiminin Püf Noktaları

Eğer yaz mevsimine uygun bir tesettür elbise arayışınız mevcutsa bu durumda mutlaka bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Siz de bu püf noktaları inceleyerek doğru bir elbise seçimi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak elbisenin hava alan bir kumaşa sahip olması gerekir. Hava geçirgenliği ne kadar fazla olursa o kadar fazla hava akışı sağlar ve serin kalmanıza olanak tanır.
  • Diğer bir önemli nokta renk seçimidir. Açık renkler yansıtıcı görevi görür ve güneşten korur. Koyu renkler ise ışığı emeceği için sıcaklığın çok fazla artmasına neden olacaktır.
  • Yazlık bir elbise alırken dikkat edilmesi gereken belki de en önemli nokta kumaşın tene yapışmamasıdır. Tene yapışan kumaş yapısına sahip elbiseler cildin tahriş olmasına neden olur.
  • Terletmeme özelliği hemen hemen her yazlık tesettür elbisede olan bir özelliktir. Bu sayede sıcak yaz aylarında terlemeniz engellenecek ve rahat hareket edebilmeniz sağlanacaktır.

Siz de bu püf noktaları inceleyerek harika seçimler yapabilirsiniz. Doğru seçimler yaparak şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Yazlık Tesettür Elbise Kombin Önerisi

Farklı birçok kombin yapılabilir. Bunlar yapılırken genel olarak açık renkleri tercih etmek gerekiyor. Yaza özel hava alan kumaş yapısına sahip, pudra pembesi elbiseler tercihler arasında ilk sırada yer alabilir.  Özellikle Medine ipeği kumaşa sahip olan ürünler ile ipek eşarplar kombin yapılarak çok şık bir görünüme kavuşmak mümkündür. Bu kombin güneş gözlüğü ve saat ile de desteklenebilir. Saatin kordon yapısı ipek elbise seçilmişse zincir olarak tercih edilebilir. Daha sıradan ve gündelik bir kumaş türü seçildiğinde ise deriden bir kordona sahip saatler kullanılabilir. Topuklu ayakkabı ise yazlık elbiselerin olmazsa olmazıdır. Hem topuklu ayakkabı hem de aksesuarlar ile siz de harika yazlık kombinler oluşturabilirsiniz.